середа, 20 травня 2015 р.

Проект учнів     Пропорційна досконалість (6 клас) 

Математика - цариця наук. 

      Тому 

я - учитель 

математики та

 інформатики.







 6 клас.
Тема:  Додавання і віднімання раціональних чисел.
Мета: удосконалити вміння та навички учнів по даній темі. Ліквідувати                                прогалини у знаннях.
                      Розвивати вміння знаходити свої помилки;сприяти розвитку                                          мислення,мови.
                       Виховувати самостійність,інтерес до предмету.
Очікувальні результати : учні повинні знати правила додовання та віднімання раціональних чисел;міти розвязувати вправи,що передбачають додавання та віднімання раціональних чисел,обчислення значень числових виразів,розкриття дужок.
Обладнання: підручник, ПК, проектор, картки.
Тема уроку: удосконалення знань, умінь і навичок.
                                                                    Хід уроку
І.Організаційний момент
Добрій день,діти. Сідайте будь-ласка . Хто відсутній на уроці? (Слайд №4)
На нашому уроці присутні гості тож:
Міркуємо швидко!
Відповідаємо правильно!
Обчислюємо точно!
Пишемо гарно!
Обіцяємо бути:уважними,старанними,
активними,дисциплінованими.    



Давайте згадаємо над якою темою ми працювали на попередніх уроках?Та що було  задано додому? Як справи з домашнім завданням ? Добре. Якість виконання я перевірю сама, зібравши зошити.
Темою нашого уроку є додавання і віднімання раціональних чисел. На ньому ми продовжимо закріплювати навички  додавання і віднімання раціональних чисел,розкриття дужок та розвивати обчислювальні навички,вчитись знаходити свої помилки, з’ясуємо всі питання,  які залишились незрозумілими з даної теми.
                                                               Відкрийте ,будь-ласка,зошити та запишіть число.
     Класна робота
Тема уроку
Урок проведемо у вигляді подорожі по Країні раціональних чисел, а так як ця країна велика, то за урок ми відвідаємо лише одну з її областей «Додавання і віднімання раціональних чисел».
Щоб взяти участь у подорожі, слід придбати путівки, вартість яких виражається не грішми, а – знаннями.
З кожної подорожі мандрівники повертаються з приємними враженнями та везуть рідним і друзям подарунки.
Ви теж маєте змогу привести подарунок – гарну оцінку за урок. А оцінка буде вимірюватися балами які ви будете заносити до таблиці.

ІІ. Оголошую  аукціон розпродажу путівок(мікрофон). Правильна відповідь є підтвердженням наявності путівки.
1.     Які числа називають цілими?
2.     Які числа називають раціональними?
3.     Яке число не має протилежного?
4.     Чому дорівнює сума протилежних чисел?
5.     Що називають модулем числа?
6.     Чому дорівнює модуль додатного числа?
7.     Чому дорівнює модуль від’ємного числа?
8.     Модуль числа нуль?
9.     Як додати два від’ємних числа?
10.    Як додати два числа з різними знаками?
11.   Сформулюйте правило віднімання раціональних чисел.
12.   Як розкрити дужки перед якими стоїть знак «+»?
13.     Як розкрити дужки перед якими стоїть знак «-»?
Молодці, ми згадали все, що потрібно для подорожі.
Отже, ми придбали путівки і скоріше відправляємось у подорож.

ІІІ. Цікава Країна раціональних чисал. Гарна  українська природа: долини, поля, узлісся, галявини. Ось  ми потрапили на галявину усної лічби треба повідомити батькам ,що ми доїхали і в нас все добре . Але ж ми в Країні раціональних чисел,тому повідомимо їм по математичному телефону.
а) Слайд №5 -(усно) по черзі . Так , ми передзвонили батькам (кому це вдалося  заносимо бал до таблиці ).
б) залишилось написати SSMдрузям
                             Диктант (Слайд №6)
1)    Виконати додавання
2)    Виконатити віднімання
3)    Розкрити дужки
Зупинка «взаємоперевірка»  ( Слайд №7 ) Перевіримо в кого краще повідомлення.(учні обмінюються зошитами)
(12 прикладів ,кожен 1 бал ставлять на полях кількість балів ).
Хто написав SSM на 12 ,11,10,9,8,7,6,4балів?
 Молодці , занесемо бали до до таблиці.
Наступна зупинка «Історична» ( Слайд №8). Тут ми можемо поглянути на раціональні числа очима вчених різних часів, переглянути сторінки історії раціональних чисел . Отже , зупинилось і послухаємо доповідь учнів . ( Слайд).
Дякую доповідачам (ставимо 1 бал).
А ми продовжуємо подорожувати.
IV. Не менш цікавою є долина «Наукова».
(робота з підручником, зошит).
Розв’ язування вправ на дошці.(Слайд №9)
№994(3)     6б.
№1004(2)    8б.
№1009(4,6)  6б.
Хто працював біля дошки – бали заносимо  до таблиці.
Добре ,що цікавою була долина «Наукова»?
Але,мабуть,трохи стомилися ?
Тож зробимо зупинку на полі спортивному.(Слайд №10)
V.  Відпочили.  Продовжуємо. На жаль  нам на шляху зустрілась перешкода – це зупинка «Помилка». (Cлайд №11)
«Я забула деякі правила і припустилася ряду помилок. Допоможіть їх виправити».
Так ми добре справилися.  Кожен приклад  1 бал (виставляємо в таблицю).
VI. Цікаві місця ми відвідали й вийшли на узлісся «Кмітливе»  (Cлайд №12). Розв’яжемо самостійно .
1варіант. Тести на ПК.
2варіант.Слайд №12.  
Перевіримо . Які розв’язки рівнянь розміщені між числами?
Молодці .
VII. Нам слід повертатись додому. Сподіваюсь, що домашнє завдання виконаєте успішно. (Слайд №13)
VIII.  Оцінки за урок. Подорож закінчилась. З якими ж гостинцями ми повертаємось додому?.( шкала переведення балів).
IX. Підсумок уроку.
       Чи сподобалась вам подорож?
       Якою країною ми подорожували?
       Що ми повторили під час мандрування?









Немає коментарів:

Дописати коментар